> Ako podať demisiu v troch krokoch (návod pána premiéra) | Online žurnalistika.


Ako podať demisiu v troch krokoch (návod pána premiéra)

Róbert Fico podal demisiu
Zdroj - Cas.sk
Ak v slovenských médiách nerezonuje vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka spolu s jeho priateľkou, objavujú sa v nich správy o podávaní demisií ministrov, s ktorými sa v poslednej dobe akoby roztrhlo vrece. Či sa vláda Slovenskej republiky rozhodla udávať trendy na prvú polovicu roka 2018, to nám zatiaľ nie je známe.

Ako to už ale pri slovenských kauzách býva, je potrebné odviesť pozornosť na niečo nové, "šťavnatejšie", aby sa na to predošlé postupom času zabudlo. Ale podávanie demisií? Daní ministri pravdepodobne zaspali na vavrínoch, pretože odstúpiť zo svojich funkcií mali na základe predošlých nespokojností občanov - voličov - a samotných členov parlamentu už dávno. Je to na smiech. Príde mi to ako čistá recesia. Inak to ani nazvať neviem. A odstúpenie z funkcie berú daní ministri pravdepodobne tiež ako akýsi druh vtipu, pretože sú pri tom vysmiati ako lečo.

Robert Kaliňák podal demisiu
Zdroj - Sme.sk

Najviac ma mätie demisia Ministra vnútra Slovenskej republiky - Roberta Kaliňáka. Pri jeho príhovore som netušila či podáva demisiu alebo s novinármi vedie ležérnu konverzáciu s ojedinelými vtipmi. Zjavne mu bolo smiešno, keď odchádzal z funkcie. Veď prečo by aj nie. Na Slovensku je možné všeličo. Možno ho onedlho uvidíme vo funkcii iného ministra. Touto skutočnosťou by som nebola prekvapená.

Poďme si ale bližšie zosumarizovať tri podmienky premiéra Róberta Fica na podanie demisie, ktoré predložil prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi. Prvá z nich znela, že prezident SR bude akceptovať výsledky parlamentných volieb, ktoré sa konali v roku 2016. Veď prečo nie, keď SMER-SD bola vo vedení. Druhá sa týkala koaličnej zmluvy a posledná zasa toho, že nového premiéra navrhne samotná politická strana SMER-SD. A sme doma. Respektíve - zostali sme doma.

Momentálne nám neostáva nič iné, ako len naďalej sledovať politické diania v štáte, v ktorom žijeme. Či sa ale demisiou Roberta Kaliňáka a Róberta Fica niečo zmení, o tom silne pochybujem. Keďže vláda opäť "ostane" v rukách politickej strany SMER-SD, voči novému premiérovi som viac, než len skeptická. Pohrávam sa s myšlienkou, či nebude len ďalšou bábkou v rukách tejto strany. Každopádne, až čas ukáže, k čomu bolo toto rozhodnutie dobré a či vôbec.

Would you like to leave a comment?

Ďakujem veľmi pekne za komentár :)


09 10