> Za slobodu treba bojovať! | Online žurnalistika.


Za slobodu treba bojovať!

Už sú to tri týždne čo slovenské médiá neinformujú takmer o ničom inom, než o smrti a vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka spoločne s jeho snúbenicou Martinou Kušnírovou, s ktorou dokonca plánovali aj svadbu. Slovenská republika si za posledných 29 rokov už vytrpela dosť. Nastal čas zmeniť nielen politickú scénu krajiny, ale taktiež jej fungovanie. Ako k tomu ale pristúpiť a aké kroky je potrebné podniknúť, aby sme konečne žili v demokratickej krajine, kde je možné vyjadriť svoj názor bez akejkoľvek sankcie?

V poslednom týždni v médiách rezonuje aj niekoľko iných zaujímavých správ, ktoré sa týkajú demisie Ministra vnútra Slovenskej republiky, Roberta Kaliňáka, a taktiež predčasných parlamentných volieb.

Obe alternatívy sú dôsledne sledované nielen slovenskou novinárskou obcou, ale predovšetkým občanmi tejto krajiny, ktorí sa už nedokážu nečinne prizerať a následovať stagnujúcu "politiku istôt" politickej strany SMER-SD. Táto strana pôsobí v slovenskom parlamente nepretržite už niekoľko rokov, vďaka čomu sme mali možnosť a priestor sledovať implementovanie jej politického programu do praxe.

Róbert Kaliňák
Robert Kaliňák - zdroj SME

Keď sme sa pokúšali dostať k politickému programu strany SMER-SD, v každom prípade nás to nasmerovalo na neexistujúce či nefunkčné webové stránky. S určitosťou preto nemôžeme vymenovať aspoň niektoré "istoty", ktoré v ňom boli zakotvené. Na druhej strane je tu stále prítomná otázka, ktoré "istoty" boli vôbec uvedené do praxe a čo pozitívne priniesli pracujúcemu človeku?

Aj napriek veľkej kritike a nespokojnosti voličov sa vždy nájde isté percento populácie, ktoré na politické riadenie strany SMER-SD nedá dopustiť. V tomto prípade je tiež potrebné brať do úvahy aj priemerný vek či mesačný príjem voličov, ktorí tak činia.

Podľa aktuálne dostupných informácií by mal Minister vnútra Róbert Kaliňák podať demisiu a odstúpiť tak zo svojej pozície už zajtra, 12.3.2018. Na jeho post by mala nastúpiť Denisa Saková, ktorá má k vyššie spomínanej politickej strane SMER-SD taktiež blízko. Ostáva teda funckia Ministra vnútra SR "v rodine"? Zmení sa odchodom Roberta Kaliňáka vôbec niečo?

Vyzerá to tak, že nám v tejto chvíli neostáva nič iné, ako len ďalej sledovať politické dianie našej krajiny. V ďalšom prípade môžeme "čakať na zázrak", ktorý by Slovenskú republiku konečne postavil na nohy. Jedným z takýchto zázrakov by mohli byť aj budúcoročné prezidentské voľby a následne nato parlamentné, ktoré sa uskutočnia v roku 2020.

zdroj - vlastná tvorba

Would you like to leave a comment?

Ďakujem veľmi pekne za komentár :)


09 10